Kategori Politik

PRN Sarawak – Senarai penuh calon bertanding

Peta Sarawak

Pilihan Raya Negeri kali ke 11 (PRN11) Sarawak menyaksikan seramai 228 orang calon layak bertanding. Daripada angka itu, seramai 82 orang calon mewakili BN (dua calon menang tanpa bertanding), PKR (40), DAP (31), PAS (11), PAN (13), STAR (11), Parti Bangsa Dayak Rakyat Sarawak (5) serta calon bebas, 35 orang.

Menurut Pengerusi Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR), Datuk Seri Mohd Hashim Abdullah, sebanyak dua kertas pencalonan ditolak iaitu bagi calon PKR di DUN Pantai Damai serta Kuala Rejang kerana tidak memenuhi syarat sebagaimana yang ditetapkan.

Dalam perkembangan sama, SPR menyasarkan 75 peratus pengundi keluar menunaikan tanggungjawab sebagai pemilih berbanding 70 peratus pada PRN10.

Dewan Undangan Negeri (DUN) Sarawak dibubarkan pada 11 April lalu seterusnya memberi laluan kepada proses pilihan raya negeri. SPR menetapkan hari ini (25 April) sebagai tarikh penamaan calon, undi awal pada 3 Mei dan pengundian pada 7 Mei 2016.

Berikut merupakan senarai penuh calon-calon PRN11 Sarawak :

 

P. 192 – MAS GADING

DUN N.01 Opar
Ranum Anak Mina (BN-Calon Langsung)
Francis Teron Kadap Anak Noyet (PKR)
Patrick Anek Uren (PBDSB)
Niponi Anak Undek (BEBAS)

DUN N.02 Tasik Biru
Henry @ Harry Anak Jinep (BN-SPDP)
Mordi Anak Bimol (DAP)
———————————————-
P. 193 – SANTUBONG

DUN N.03 Tanjung Datu
Adenan Bin Satem (BN-PBB)
Jazolkipli Bin Numan (PKR)

DUN N.04 Pantai Damai
Abdul Rahman Bin Junaidi (BN-PBB)
Morni Bin Samsudin (PKR) – TIDAK LAYAK BERTANDING KERANA MUFLIS
Zainal Abidin Bin Yet (PAS)

DUN N.05 Demak Laut
Hazland Bin Abang Hipni (BN-PBB)
Mohamad Fidzuan Bin Zaidi (AMANAH)
———————————————-
P. 194 – PETRA JAYA

DUN N.06 Tupong
Fazruddin Bin Abdul Rahman (BN-PBB)
Nurhanim Binti Mokhsen (PKR)

DUN N.07 Samariang
Sharifah Hasidah Binti Sayeed Aman Ghazali (BN-PBB)
Yusof Assidiqqi Bin Ahmad Sharkawi (PAS)
Nani Binti Sahari (AMANAH)

DUN N.08 Satok
Abg Abd Rahman Zohari Bin Abg Openg (BN-PBB)
Mohamed Salleh Bin Shawkatali (PKR)
———————————————-
P. 195 – BANDAR KUCHING

DUN N.09 Padungan
Pau Kiu Sung (BN-SUPP)
Wong King Wei (DAP)
Teo Kuang Kim (STAR)

DUN N.10 Pending
Milton Foo Tiang Wee (BN-SUPP)
Violet Yong Wui Wui (DAP)

DUN N.11 Batu Lintang
Sih Hua Tong (BN-SUPP)
See Chee How (PKR)
Soo Lina (STAR)
———————————————-
P. 196 – STAMPIN

DUN N.12 Kota Sentosa
Yap Yau Sin (BN-SUPP)
Chong Chieng Jen (DAP)

DUN N.13 Batu Kitang
Lo Khere Chiang (BN-SUPP)
Abdul Aziz Isa Bin Marindo (DAP)
Voon Shiak Ni (PKR)
Othman Bin Bojeng (BEBAS)
Sulaiman Bin Kadir (BEBAS)

DUN N.14 Batu Kawah
Dr Sim Kui Hian (BN-SUPP)
Chiew Wang See (DAP)
Liu Thian Leong (BEBAS)
———————————————-
P. 197 – KOTA SAMARAHAN

DUN N.15 Asajaya
Abdul Karim Rahman Hamzah (BN-PBB)
Abang Junaidi Bin Abang Gom (PKR)

DUN N.16 Muara Tuang
Idris Bin Buang (BN-PBB)
Zulkipli Bin Ramzi (PAS)
Abang Abdul Halil Bin Abang Naili (AMANAH)

DUN N.17 Stakan
Mohammad Ali Mahmud (BN-PBB)
Leslie Ting Xiang Zhi (DAP)
———————————————-
P. 198 – PUNCAK BORNEO

DUN N.18 Serembu
Miro Anak Simuh (BN-Calon Langsung)
Athina Klaywa Sim (PKR)
Buln Anak Patrick Ribos (STAR)
Nyomek Anak Nyeap (BEBAS)

DUN N.19 Mambong
Jerip Susil (BN-Calon Langsung)
Sanjan Anak Daik (DAP)
Willje Anak Mongin (PKR)

DUN N.20 Tarat
Roland Sagah Wee Inn (BN-PBB)
Musa Anak Ngog (PKR)
———————————————-
P. 199 – SERIAN

DUN N.21 Tebedu
Michael Manyin Anak Jawong (BN-PBB)
Alex Saben Anak Nipong@Nyipong (PKR)

DUN N.22 Kedup
Maclaine Ben @ Martin Ben (BN-PBB)
Andrew Nyabe (DAP)
Mark Murau Anak Sumon (PBDSB)

DUN N.23 Bukit Semuja
John Anak Ilus (BN-Calon Langsung)
Edward Anak Andrew Luwak @ Edward Luwak (DAP)
Johnny Anak Aput (STAR)
Cobbold Anak Lusoi (PBDSB)
Frederick Bayoi Ak. Manggie (BEBAS)
———————————————-
P. 200 – BATANG SADONG

DUN N.24 Sadong Jaya
Aidel Bin Lariwoo (BN-PBB)
Asan Bin Singkro (PAS)
Othman Bin Mustapha @ Mos (AMANAH)
Awang Rabiee Bin Awang Hosen (BEBAS)

DUN N.25 Simunjan
Awla Bin Dris (BN-PBB)
Jamilah Binti Baharuddin (PKR)
Hipni Bin Kanaini (BEBAS)

DUN N.26 Gedong
Mohd Naroden Bin Majais (BN-PBB)
Rapelson Richard Hamit (AMANAH)
Uja Anak Bansi (BEBAS)
———————————————-
P. 201 – BATANG LUPAR

DUN N.27 Sebuyau
Julaihi Bin Narawi (BN-PBB)
Wan Abdillah Bin Wan Ahmad (PAS)
Andrew Anak Jain (AMANAH)

DUN N.28 Lingga
Simoi Binti Peri (BN-PBB)
Abang Zulkifli Bin Abang Engkeh (PKR)
Wan Abdillah Edruce Bin Wan Abdul Rahman (BEBAS)

DUN N.29 Beting Maro
Razali Bin Gapor (BN-PBB)
Hamidah Binti Mokhtar (PAS)
Andri Zulkarnaen Bin Hamden (AMANAH)
———————————————-
P. 202 – SRI AMAN

DUN N.30 Balai Ringin
Snowdan Lawan (BN-PRS)
Nicholas Mujah Anak Ason (PKR)
Pok Anak Ungkut (PBDSB)
Entusa Anak Imam (BEBAS)

DUN N.31 Bukit Begunan
Mong Anak Dagang (BN-PRS)
Jubri Anak Atak (PKR)

DUN N.32 Simanggang
Francis Harden Anak Hollis (BN-SUPP)
Leon Jimat Donald (DAP)
Norina Umoi Anak Utot (PKR)
Ngu Piew Seng (BEBAS)
———————————————-
P. 203 – LUBOK ANTU

DUN N.33 Engkilili
Johnical Rayong Anak Ngipa (BN-Calon Langsung)
Nicholas Bawin Anak Anggat (PKR)
Adan Anak Sandom (BEBAS)
Ridi Anak Bauk (BEBAS)

DUN N.34 Batang Ai
Malcolm Mussen Anak Lamoh (BN-PRS)
Kolien Anak Liong (PKR)
———————————————-
P. 204 – BETONG

DUN N.35 Saribas
Ricky @ Muhammad Razi Bin Sitam (BN-PBB)
Yakup Bin Daud (PKR)

DUN N.36 Layar
Gerald Rentap Jabu (BN-PBB)
Vernon Albert Kedit (PKR)

DUN N.37 Bukit Saban
Douglas Uggah Embas (BN-PBB)
Noel Changgai Bucking (PKR)
———————————————-
P. 205 – SARATOK

DUN N.38 Kalaka
Abdul Wahab Bin Aziz (BN-PBB)
Jemat Panjang (PKR)

DUN N.39 Krian
Kilat Anak Beriak (BN-SPDP)
Ali Anak Buu (PKR)

DUN N.40 Kabong
Mohd Chee Bin Kadir (BN-PBB)
Jini Bin Sahini (AMANAH)
———————————————-
P. 206 – TANJONG MANIS

DUN N.41 Kuala Rajang
Talif @ Len Bin Salleh (BN-PBB)
Sopiah Bin Julaihi (AMANAH)
Asbor Bin Abdullah (BEBAS)

DUN N.42 Semop
Abdullah Bin Saidol (BN-PBB)
Mohamad Fadillah Bin Sabali (AMANAH)
———————————————-
P. 207 – IGAN

DUN N.43 Daro
Shafiee Bin Ahmad (BN-PBB)
Ibrahim Bin Bayau (AMANAH)

DUN N.44 Jemoreng
Juanda Bin Jaya (BN-PBB)
Kiprawi Bin Suhaili (AMANAH)
Abdullah Bin Saminan (BEBAS)
———————————————-
P. 208 – SARIKEI

DUN N.45 Repok
Huang Tiong Sii (BN-SUPP)
Yong Siew Wei (DAP)
Wong Chin King (BEBAS)

DUN N.46 Meradong
Ding Kuong Hiing (BN-SUPP)
Ting Tze Fui (DAP)
———————————————-
P. 209 – JULAU

DUN N.47 Pakan
William Ikom (BN-Calon Langsung)
Rinda Juliza Anak Alexander (DAP)
Jawie Anak Jingot @ Jenggot (BEBAS)

DUN N.48 Meluan
Roland Duat Anak Jubin (BN-SPDP)
Semana Anak Sawang (PKR)
Remiguis Noel @ Jerry Anak Clement (BEBAS)
———————————————-
P. 210 – KANOWIT

DUN N.49 Ngemah
Alexander Anak Vincent (BN-PRS)
Richard Anak Lias (DAP)
Thomas Laja Anak Besi (PKR)
Joseph Jawa Anak Kendawang (BEBAS)

DUN N.50 Machan
Allen Siden Gramong (BN-PBB)
Chen Nguk Fa (PKR)
Semawi Anak Paong (BEBAS)
———————————————-
P. 211 – LANANG

DUN N.51 Bukit Assek
Chieng Buong Toon (BN-SUPP)
Irene Mary Chang Oi Ling (DAP)
Moh Hiong King (STAR)

DUN N.52 Dudong
Tiong Thai King (BN-Calon Langsung)
Yap Hoi Liong (DAP)
Ting Yiik Hong (STAR)
Lee Chung Fatt (BEBAS)
Casper Kayong Anak Umping (BEBAS)
———————————————-
P. 212 – SIBU

DUN N.53 Bawang Assan
Wong Soon Koh (BN-Calon Langsung)
Chiew Sung Ngie (DAP)
Wong Sing Wei (STAR)
Watson Bangau Anak Johnathan Renang (BEBAS)
Yew Bang Keng (BEBAS)

DUN N.54 Pelawan
Lau Ung Hie (BN-Calon Langsung)
Wong Kee Woan (DAP)
Priscilla Lau (STAR)

DUN N.55 Nangka
Annuar Bin Rapa’ee (BN-PBB)
Abdul Raafidin Bin Majidi (PKR)
Tiong Ing Tung (STAR)
———————————————-
P. 213 – MUKAH

DUN N.56 Dalat
Fatimah Binti Abdullah @ Ting Sai Ming (BN-PBB)
Sim Eng Hua (PKR)

DUN N.57 Tellian
Yussibnosh Bin Balo (BN-PBB)
Asini @ Hasni Bin Yahya (PKR)

DUN N.58 Balingian
Abdul Yakub Bin Arbi (BN-PBB)
Nurzaiti Binti Hamdan (AMANAH)
———————————————-
P. 214 – SELANGAU

DUN N.59 Tamin
Christopher Gira @ Gira Anak Sambang (BN-PRS)
Simon Anak Joseph (PKR)
Ali Anak Puji (BEBAS)

DUN N.60 Kakus
John Sikie Anak Tayai (BN-PRS)
Joshua Anak Jabing @ Joshua Jabeng (PKR)
Clement Bayang (PAS)
———————————————-
P. 215 – KAPIT

DUN N.61 Pelagus
Wilson Nyabong Anak Ijang (BN-PRS)
Bendindang Anak Manjah (DAP)
Yong Anak Sibat (BEBAS)

DUN N.62 Katibas
Ambrose Blikau Anak Enturan (BN-PBB)
Paren Anak Nyawi (DAP)

DUN N.63 Bukit Goram
Jefferson Jamit Anak Unyat (BN-PBB)
Larry Anak Asap (DAP)
———————————————-
P. 216 – HULU RAJANG

DUN N.64 Baleh
James Jemut Masing (BN-PRS)
Agop Anak Linsong (DAP)

DUN N.65 Belaga
Liwan Lagang (BN-PRS)
Alexender Lehan (PKR)

DUN N.66 Murum
Chukpai Ugon (BN-PRS)
Mathew Silek (DAP)
Abun Sui Anyit (PKR)
Stanley Ajang Batok (BEBAS)
———————————————-
P.217 – BINTULU

DUN N.67 Jepak
Talib Zulpilip (BN-PBB)
Abdul Jalil Bin Bujang (PKR)
Kiprawi Bin Aman (PAS)
Mohammed Anuar Bin Abd Hamid (STAR)
Wong Hau Ming (BEBAS)

DUN N.68 Tanjong Batu
Pau Chiong Ung (BN-SUPP)
Chien Chiu Sing (DAP)
Cheng Lea Ping (STAR)

DUN N.69 Kemena
Stephen Rundi Anak Utom (BN-PBB)
Leighton Anak Manjah (DAP)

DUN N.70 Samalaju
Majang Anak Renggi (BN-PRS)
Baba Anak Emperan (DAP)
Zharudin Bin Narudin (PAS)
———————————————-
P.218 – SIBUTI

DUN N.71 Bekenu
Rosey Binti Yunus (BN-Calon langsung)
Bill Anak Kayong (PKR)
Austin Sigi Anak Melu (BEBAS)
Jou@Peter Anak Jelin (BEBAS)

DUN N.72 Lambir
Ripin Bin Lamat (BN-PBB)
Mohamad Arifiriazul Bin Paijo (PAS)
Mohdak Bin Ismail (PKR)

———————————————-
P. 219 – MIRI

DUN N.73 Piasau
Sebastian Ting Chiew Yew (BN-SUPP)
Alan Ling Sie Kiong (DAP)

DUN N.74 Pujut
Hii Kiing Chiong (BN-Calon Langsung)
Ting Tiong Choon (DAP)
Jofri Bin Jaraiee (PAS)
Fong Pau Teck (BEBAS)

DUN N.75 Senadin
Lee Kim Shin (BN-SUPP)
Baru Langub (DAP)
Philemon Anak John Edan (PBDSB)
———————————————-
P. 220 – BARAM

DUN N.76 Marudi
Penguang Anak Manggil (BN-SPDP)
Elia Bit (PKR)
Louis Jalong (BEBAS)

DUN N.77 Telang Usan
Dennis Ngau (BN-PBB)
Roland Engan (PKR)

DUN N.78 Mulu
Gerawat Gala (BN-Calon Langsung)
Paul Anyie Raja (DAP)
Pauls Baya (PKR)
Roland Dom Mattu (BEBAS)
———————————————-
P. 221 – LIMBANG

DUN N.79 Bukit Kota
Abdul Rahman Ismail (BN-PBB) – MENANG TANPA BERTANDING

DUN N.80 Batu Danau
Palu @ Paulus Palu Anak Gumbang (BN-Calon Langsung)
Ali Anak Adap (BEBAS)
———————————————-
P. 222 – LAWAS

DUN N.81 Ba’kelalan
Willie Liau (BN-SPDP)
Baru Bian (PKR)

DUN N.82 Bukit Sari
Awang Tengah Ali Hasan (BN-PBB) – MENANG TANPA BERTANDING







UTAMA PENAFIAN PENGIKLANAN WEBMAIL

HAK CIPTA TERPELIHARA © 2012-2016 JURNAL MALAYSIA

[ Log in ]



PageRank Checker